Atrakcje zimowe

6 MIEJSC W BIESZCZADACH, KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ Z DZIEĆMI PODCZAS FERII

1 ZAPORA SOLIŃSKA

Nie tylko latem, ale także zimą zapora wodna w Solinie robi ogromne wrażenie- od najstarszych, po najmłodszych. Piękne widoki, zapewne zostaną podsumowane niejednym ,,WOW" możliwość rozrywek jest tam więcej. Oprócz spaceru po koronie wodnej, jak również po brzegu ogromnego jeziora, jest możliwość zaopatrzenia się w ciekawą pamiątkę z tamtych stron na deptaku przed zaporą. Możliwe jest także zwiedzanie olbrzymiej zapory....od środka. Co ciekawe, wchodząc do wnętrza betonowego kolosa, zejdziemy na wysokość poniżej dna samego jeziora. Emocje gwarantowane!

Godziny otwarcia: dni powszednie-godz 9-15 (wymagana minimalna ilość osób zwiedzających w grupie- 15)

Ceny biletów (brutto) 14zł osoby dorosłe, 10zł dzieci do16 lat, grupa zorganizowana 13zł, 9zł dzieci do 16 lat

2 BIESZCZADZKA KOLEJKA LEŚNA

Śmiało, można powiedzieć, że Bieszczadzka kolejka leśna, jest unikatem na skalę Europy, niezwykle docenianym przez turystów. Tylko w 2014 rok, popularną bieszczadzką ciuchcią przejechała rekordowa ilość 102 tysięcy pasażerów! Specjalnie na ferie uruchomiono dodatkowe kursy! Główna stacja kolejki znajduje się w Majdanie koło Cisnej, ciuchcia jeździ na dwóch trasach: Majdan-Przysłup (dystans 11 kilometrów, czas przejazdu: 70 minut) Majdan-Balica (dystans 9km, czas przejazdu: 45 minut) Do 28.02 kolejka będzie wyjeżdźać w każdą sobotę o godzinie 12 na trasę Majdan-Balica. Przejazd potrwa dłużej niż w lecie, bo 1 godzinę 15 minut. Koszt biletu to 25zl i 20zł ulugowy, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

3 STACJA NARCIARSKA LAWORTA I GROMADZYŃ (OKOŁO 15 KM OD NASZEGO OŚRODKA), A TAKŻE STACJA NARCIARSKA WEREMIEŃ (OK. 12KM)

Coś dla amatorów białego szaleństwa, w każdym wieku, wszystkie stacje, jak do tej pory prężnie działają, więc każdy powinien spróbować swoich sił na nartach, podczas tegorocznych ferii.

Gromadzyń: 4 wyciągi-dwa dwuosobowe, jeden talerzykowy o długości 300 metrów, wyciąg mały o długości 200 metrów

                  3 trasy: trasa pierwsza-750 metrów, posiada homologację ,,FIS" na slalom, trasa druga- 800metrów, trasa trzecia 900metrów.

Trasy gromadzyń są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżone. Znajduje się tam wypożyczalnia, jak również serwis sprzętu narciarskiego i szkoła narciarska x- Scream. Możemy tam się czuć bezpiecznie, bowiem stoki zabezpieczają ratownicy, bieszczadzkiej grupy GOPR i PCK. Godziny otwarcia 9-20

Laworta: 3 wyciągi- orczykowy o długości 1250 metrów, krzesełkowy i orczykowy o długości 300 metrów (dla początkujących)  Dwie trasy, główna trasa o długości 1250 metrów, posiada homologację FIS, na slalom i slalom gigant. Stok jest oświetlony, i sztucznie zaśnieżony oraz ratrakowany. Oczywiście i na tej stacji nie brakuje wypożyczalni i serwisu sprzętu.

Weremień: Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430 metrów. Stok na którym są wyciągi jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i przygotowany ratrakiem, jest wydzielone miejsce dla saneczkarzy poza głównymi trasami wyciągu. Na stacji narciarskiej, nie brakuje wyporzyczalni, szkółki dla narciarzy początkujących i baru.    

4 POŁONINA WETLIŃSKA

Bieszczadzkie szlaki, to świetna alternatywa, dla dzieci chcących wyładować nadmiar energii, skumulowany w szkolnych ławkach. Bez względu na pogodę, doskonale powinna sprawdzić się Połonina Wetlińska i osławiona Chatka Puchatka. Jest to jedna z najmniej wymagających tras w Bieszczadach, przez co nadaje się dla feriowiczów, w każdym wieku jak i dla ich rodziców. Oczywiście jest to tylko jedna z propozycji wypraw na górskie szlaki.Jeśli tylko pogoda pozwoli i zaopatrzymy się w odpowiednie obuwie i ubranie, możemy śmiało ruszyć na wyższe partie- np. na Połoninę Caryńską, Smerek a nawet Tarnicę.

5 ZAGRODA POKAZOWA  ŻUBRÓW

Ogromne żubry z pewnością powinny przykuć uwagę tak najmłodszych,jak i ich opiekunów. Królów puszczy można obejrzeć na żywo w pokazowej zagrodzie niedaleko mucznego. Zagroda znajduje się dokładnie w uroczysku Krutyjówka nad Potokiem Czerwonym (ok 2 km przed Mucznym). Mieszka tam obecnie 12 żubrów, sprowadzonych z Francji i Szwajcarii. Wejście na teren zagrody jest bezpłatne, i czynne jest przez cały rok w godzinach 9-19 przez cały rok.

6 MUZEUM PRZYRODNICZE W USTRZYKACH DOLNYCH

Naturalnej wielkości Niedźwiedzie, żubry, wilki czy dziki z pewnością zachwycą niejedne dziecko, a i pewnie wielu dorosłych

Godziny otwarcia wtorek-sobota: godz 9.00-17.00 (od 15 listopada do 15 kwietnia w godzinach od 8.00 do 16.00)

Dodatkowo w okresie letnim (lipiec-sierpień), niedziela 9.00-14.00 Cennik biletów: 7 zł-osoby dorosłe 5zł-ulgowy, dzieci do lat 5 pobyt bezpłatny.

7 BASEN AQUARIUS LESKO o głębokości 1,10m do 1,40m. Jest idealnym wyborem dla osób, które chcą wypocząć, zrelaksować się, oraz skorzystać z hydromasaży: Oferuje następujące atrakcje: Rwąca rzeka,kanał z silnym prądem wodnym, dwa gejzery podwodne, dwa płaszcze wodne do masażu karku, bicze, stanowisko do masaży lędźwiowych, stanowisko masażu perełkowego. W basenie znajdują się również dwa duże baseny i mini brodzik dla dzieci

Basen czynny codziennie 7.00 do 22.00 cena biletu-normalny 8zł ulgowy -6zł (od poniedziałku do piątku od 7-14.00) (od 14.00 do 22.00 cena normlnego biletu 9zł ulgowy-6zł)

(cena biletu w weekendy to 10zł ulgowy-8zł)

 

 


          

Telefon kontaktowy: 697 855 737
 E-mail: